Czas amerykańskiego wampira

"Morning Star / Deep Water" Egmont


Will Bunting - jeden z drugoplanowych bohaterów komiksu, osoba opowiadająca o początkach Skinnera Sweeta, tak oto mówi o historiach, w których zło i źli ludzie zdają się wieść prym: '[...] zło się sprzedaje. Potwory się sprzedają'. Coś w tym jest. Mnie samego dużo częściej ciągnie do horroru czy kryminału, niż do innych gatunków literackich. Między innymi dlatego też dość regularnie wracam na Retro komiks do groszowych opowieści grozy wydawanych chociażby na łamach serii "House of Mystery". I dlatego też tak dobrze bawię się czytając ponownie "Amerykańskiego wampira"😀


Dobrze bawię? Wyśmienicie. Widok pięknej Pearl Jones, która po spotkaniu z Panem Blochem - patrz: wcześniejszy zeszyt - zaczęła nagle szczerzyć ostre kły robi robotę. Podobnie jak jej rozmowa ze Skinnerem, który spokojnie wyjaśnia, że ostatniego wieczoru jej życie, przynajmniej te które znała do tej pory, dobiegło końca. Ale i tak nic nie dorówna wściekłości malującej się na twarzy wampirzycy patrzącej na mężczyznę, który posłał ją w krwiożercze objęcia swojego mentora. Od razu widać, że oto jesteśmy świadkami ostatniego występu aktora Chase'a Hamiltona.


I to tyle odnośnie pierwszej części tego rozdziału. W "Deep Water" zaś ponownie przenosimy się do końca dziewiętnastego wieku, gdzie widzimy jak stróż prawa z ramienia Pinkerton Agency James Book cierpi po śmierci swojej ukochanej Elli Langum a Skinner Sweet wychodzi z trumny. Co prawda trochę w niej przeleżał - w międzyczasie miasteczko Sidewinder zostało zatopione przez chciwego Brama Percy'ego, krwiopijcę starej klasy - ale ostatecznie wydostaje się na wolność i wchodzi w dwudziesty wiek jako pierwszy amerykański wampir.


Jak oceniam drugi rozdział? Wysoko. Jest krwawo, ciekawie oraz padają pierwsze wyjaśnienia o co dokładnie chodzi z tymi amerykańskimi wampirami i czym się one różnią od starej gwardii. Nic tylko rzucić wszystko w kąt i brnąć dalej z historią.
_________________________
"Morning Star" / "Deep Water"
#002 "American Vampire" vol 1 [06/2010]
Scenarzyści: Scott Snyder, Stephen King
Rysownik: Rafael Albuquerque
Tusz: Rafael Albuquerque
Kolorystyka: Dave McCaig
Okładka: Rafael Albuquerque
Polskie wydanie: "Amerykański wampir" tom I [Egmont, 2015]

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Bomba"

Kastylia oczami Palaciosa

"Przesilenie"